Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Patrzykowie. Wyniki konkursu.

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Patrzykowie

Społeczność  naszej Szkoły włączyła się w obchody Święta Niepodległości Polski. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nasze działania, choć różnorodne,  miały przede wszystkim formę  wirtualną.  Uczniowie z klas I – VIII przygotowali prace plastyczne związane ze świętem. Klasy  I – III przebywając jeszcze w szkole poznały informacje dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W formie plastycznej zilustrowały poznane informacje.  Klasy IV – VIII, ucząc się zdalnie, wzięły udział w konkursie artystycznym „Święto Niepodległości Polski”. Wysyłały prace w formie elektronicznej. Były to zdjęcia prac plastycznych, prezentacje,  recytacja wierszy.

O świecie narodowym pamiętały również dzieci przedszkolne wraz z wychowawcami. Przedszkolaki ( 3-4-latki i „zerówka”) zaprezentowały się wspaniale podczas swego występu. Recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” oraz przypomniały ważne hasło dla wszystkich Polaków: „Kocham Cię Polsko”.

Złożone zostały kwiaty na Kopcu Kościuszki, który jest naszym lokalnym miejscem pamięci o bohaterze narodowym. Upamiętnia również ważne wydarzenia związane z historią naszej szkoły i lokalnej społeczności.

Konkurs  - Święto Niepodległości Polski

Z okazji Święta Niepodległości został zorganizowany konkurs plastyczny. Udział wzięli w nim uczniowie klas IV – VIII. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – Amanda Wiwacz

II miejsce – Anna Adamczewska i Katarzyna Wróbel

III miejsce – Amelia Adamczewska

Wyróżnienie  otrzymały prace wykonane przez uczennice:

Adriannę Staszak oraz Natalię Staszak

Zachęcamy do obejrzenia filmików dotyczących obchodów Święta Niepodległości (pliki do pobrania w formacie *.mp4 i *.wmv). Jak również filmik z pracami konkursowymi Naszych Uczniów oraz prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okazję (plik do pobrania w formacie *.pptx).