Życzenia Świąteczne!

Szanowni Państwo, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły

Drodzy Uczniowie, Drogie Dzieci

I oto Święta Bożego Narodzenia  stoją tuż przed progiem.  Jeszcze chwilę i zapukają do naszych drzwi.  Otworzymy- kiedy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Święta Bożego Narodzenia  wstąpią do naszych domów. A wraz z Nimi wkroczy świąteczne ciepło i magia, jakie ze sobą niosą.

Boże Narodzenie to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. Towarzyszy im wyjątkowa atmosfera: miłości, dobra, pokoju, rodzinnego ciepła. „ Coś ” sprawia, że stajemy się jakby inni- tacy sami, a jednak inni. Słuchamy i słyszymy, patrzymy i widzimy, mniej nam przeszkadza, więcej nas cieszy. Za sprawą maleńkiego Dzieciątka narodzonego w dalekim Betlejem, w nas samych rodzi się na nowo wiara, nadzieja i miłość.

I właśnie wiary, nadziei i miłości życzę wszystkim Państwu i Wam – drodzy Uczniowie i Dzieci – z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Życzę głębokiej wiary, że Nowonarodzone Dziecię pomoże i pozwoli rozwiązać wszystkie smutki i troski, a kłopoty znikną, jak za dotknięciczarodziejskiej różdżki. Życzę wiary w siebie  i w drugiego człowieka. Takiej wiary, która góry przenosi.

Życzę nadziei na lepsze jutro. Nadziei, która nigdy nie gaśnie i pozostaje przy nas, nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że już nic nie pozostało. Nadziei, która pozwala przetrwać, stawić czoła wyzwaniom; która nie pozwala się poddawać. Niech na nowo odżyje ta nadzieja, która gdzieś po drodze umarła i nigdy nie umiera ta - którą udało się jeszcze ocalić.

Życzę miłości: szczerej, prawdziwej, odwzajemnionej. Miłości, która pomaga stawiać czoło przeciwnościom losu i dodaje nam wiary w siebie. Miłości, która pozwala dostrzec człowieka w człowieku.

Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą piękne, radosne i dobre; niech- pomimo wszelkich przeciwności- nie stracą nic ze swojej magii i wyjątkowości.

A Święty Mikołaj niechaj spełni każde marzenie, niech dotrze do każdego domu, aby w te wyjątkowe dni, nie zabrakło uśmiechu na twarzy żadnego dziecka i żadnego dorosłego.

A w każdym mikołajowym worku, niech znajdzie się w prezencie dla nas wszystkich - wspaniały Nowy Rok 2021.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku całej szkolnej społeczności oraz wszystkim przyjaciołom naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły - Beata Skibiszewska