Statystyki

  • Odwiedziło nas: 275629
  • Do końca roku: 236 dni
  • Do wakacji: 47 dni

Kalendarium

Niedziela, 2021-05-09

Imieniny: Grzegorza, Karoliny

Kontakt

62-511 Kramsk, Patrzyków 2A
Tel.: 63 2479629

sp.patrzykow@o2.pl

Jesteś tutaj: Start / LOGOPEDA

LOGOPEDA

 

                  Szanowni Rodzice !

 

      Mowa odgrywa bardzo istotną rolę w życiu człowieka. Jest ona kluczem do wiedzy, jednym z ważniejszych czynników kształtujących osobowość człowieka, atutem w nawiązywaniu kontaktów społecznych, narzędziem w zdobywaniu informacji. Pozwala ona wyrażać sądy, uczucia i upodobania. Za pomocą mowy możemy przekazać komunikat, wiadomość, przekonać kogoś do swoich racji lub nakłonić do podjęcia takiej bądź innej decyzji. To właśnie mowa pozwala ludziom porozumiewać się ze sobą. Wszelkiego rodzaju zaburzenia mowy zakłócają proces komunikowania się a także wpływają ujemnie na kształtowanie psychiki, które odbywa się przede wszystkim poprzez mowę. Aby likwidować wspomniane zaburzenia niezbędna jest terapia logopedyczna mowy dziecka. Zapotrzebowanie na pomoc logopedyczną wzrasta z roku na rok, gdyż nieustannie zwiększa się odsetek uczniów z wadami wymowy, rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Niestety, pomimo owego zapotrzebowania na pomoc logopedyczną często oczekuje się bardzo długo. Aby zaradzić tej sytuacji coraz więcej szkół zatrudnia logopedów w swoich placówkach- tak też jest w naszej szkole.

    Nieocenionym wsparciem dla logopedy są rodzice. Współpraca z nimi to ważny czynnik w terapii logopedycznej. Zapewnia jej ciągłość i systematyczność. Właściwe współdziałanie logopedy i rodziców (opiekunów) a także zaangażowanie w pracę nad mową dziecka jest gwarancją sukcesu terapii logopedycznej.

 

DRODZY RODZICE PAMIĘTAJCIE: nauka mowy i wymowy nie powinna ograniczać się tylko do zajęć z logopedą. Praca z dzieckiem w formie zabawy musi być kontynuowana codziennie. Na sukces dziecka pracujesz TY drogi rodzicu i ONO.

 

Zapraszam Państwa do lektury artykułów poświęconych terapii mowy dziecka, które będą ukazywały się na naszej stronie internetowej.

 

                                                                                                                                Z poważaniem

                                                                                                                 mgr Beata Skibiszewska - logopeda