Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sppatrzykow/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sppatrzykow/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sppatrzykow/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa w Patrzykowie - „Marzycielska Poczta”

Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

„Marzycielska Poczta”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Tymi słowami powitała uczniów klas III-VI Pani Pedagog Arleta Gajda, która następnie przeprowadziła pogadankę na temat uczuć, wrażliwości i współczucia. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach i chętnie odpowiadali na pytania. Rozmowa ta była jednak wstępem do udziału w pięknej akcji nazwanej Marzycielską Pocztą.

Ideą Marzycielskiej Poczty jest wysyłanie listów i pocztówek do poważnie chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Nasi uczniowie najpierw obejrzeli profile wszystkich dzieci, po czym wybrali jedno, do którego chcieli napisać. Naszą bohaterką była Martynka Kurek, która cierpi na mukowiscydozę. Następnie wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do tworzenia bożonarodzeniowych kartek i wpisywania ciepłych życzeń.

Również uczniowie klasy II wraz z Panią Patrycją tworzyli kartki i wysłali życzenia do chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty.