Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sppatrzykow/ftp/article.php on line 275

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sppatrzykow/ftp/article.php on line 297

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sppatrzykow/ftp/article.php on line 306
Szkoła Podstawowa w Patrzykowie -

Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM WYDARZEŃ /

Święto Pieczonego Ziemniaka - 28.09.2012r.

W dniu 28.09.2012r. odbyła się impreza integracyjna „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”. Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Zarządu Stowarzyszenia „Przyjazne Zywertowo” oraz rodzice. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy wspólnie o godz. 13:00 na szkolnym boisku. Dzieci poznały historię ziemniaka, a także dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo oraz kto je sprowadził do Polski. Następnie wszyscy udali się do swoich klas, aby wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotować sałatkę z ziemniaka. Śmiechu i radości nie było końca, gdy wykonywaliśmy różne zabawy i konkurencje. Klasy rywalizowały w następujących konkursach sportowych z ziemniakiem w roli głównej:

- rzut ziemniakiem do kosza,

- najdłuższa obierka,

- wykonanie zwierzątka z ziemniaka,

- slalom między ziemniakami,

- wyścig z ziemniakiem na łyżce,

- sadzenie ziemniaków,

- wykopki,

- cudaki-kartoflaki –

- konkurs na najciekawszy kształt ziemniaka,

- znawca ziemniaków –

- test wiedzy ziemniaczanej.

Ogromnym zainteresowanie cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, na których w międzyczasie mogły bawić się dzieci. Po podsumowaniu i rozdaniu dyplomów dzieci oraz wszyscy goście zajadaliśmy się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku no i oczywiście ziemniakami. Degustowaliśmy także wcześniej przygotowane sałatki, a na deser było ciasto przygotowane przez nasze mamy. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt. Wszystko smakowało, jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Po wspólnej zabawie i śpiewach przy ognisku,  na zakończenie, wszyscy razem utworzyliśmy pociąg na czele z Panią Dyrektor – Anetą Zarębską i rozjechaliśmy się do domów.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, wesoło trzaskającym ognisku i dobrej muzyce miło spędziliśmy czas.