Piknik rodzinny "Między nami Jaskiniowcami"!

3 czerwca 2023 r.  w naszej szkole odbył się  piknik rodzinny „Między nami jaskiniowcami”. Tym razem bawiliśmy się z  sympatycznymi bohaterami słynnej kreskówki- Flinstonami.

Piknik rozpoczął się występem najmłodszych  dzieci – przedszkolaków i uczniów klas I-III, które swoim wzruszającym występem z całego serca podziękowały swoim mamom. Do podziękowań dołączyli uczniowie klas 4-8. Mamy zostały obdarowane całusami i serduszkami własnoręcznie  wykonanymi przez dzieci. Część artystyczną „ dla mamy” przygotowały panie Natalia Marcinkowska i Arleta Gajda.

Artystyczny popis keyboardowy wykonali goście z Gminnego Ośrodka Kultury w Kramsku: Julia Wiktorska i Kinga Moczyńska , które przygotował pan Grzegorz Broniarczyk, oraz Agata Zawadzka, której instruktorem jest pan Paweł Ciesielski.  Julka zagrała Etiudę nr 5, Kinga - utwór „Cyt, Cyt…”, a Agatka „Menuet” Jana Sebastiana Bacha.

Następnie dziewczynki, które uczyły się śpiewu pod okiem pani Kingi Juszczak  zaśpiewały piosenkę „Obcy jak ja.”

Bajkową atmosferę pikniku  podkreśliły występy najmłodszych dzieci. Uczniowie klas  pierwszej  i trzeciej zatańczyły taniec do utworu  „Rozwiń swoje skrzydła”. Do tańca dzieci przygotowały  panie  Natalia Marcinkowska i Arleta Gajda . Klasa II zatańczyła taniec  „Waka waka”. Taniec przygotowała pani Beata Pakulska. Dziewczęta z klas V i VI zatańczyły tańce współczesne „Con colma” i taniec „Latino”. Taniec przygotowała pani Ola Kochańska. Dziewczęta z naszej szkoły, przygotowane przez instruktora tańca – panią Gabrysię Juszczak i Kingę  Juszczak zaśpiewała piosenkę Adell „ Easy on me”, a Gabrysia „Kolorowe Jarmarki”.

Rozmaite konkurencje „jaskiniowców” rozpoczął konkurs na najciekawszy strój. Odbyły się konkursy : plastyczny i  quiz  wiedzy o jaskiniowcach. Potem konkurowały ze sobą rodziny, dzieci, młodzież , panowie i panie. Dopingowaliśmy polującym  zawodnikom, którzy w pogoni za mamutami, skakali przez przepaście. Emocjonujące było przeciąganie potężnego dinozaura na obiad.  Wszyscy dobrze się bawili, a zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz, ufundowane przez sponsorów, atrakcyjne nagrody.

Uczestnicy pikniku  korzystali z licznych atrakcji. Były wśród nich Zabawy badawcze w „Eksperymentarium jaskiniowców”, Zabawy dla najmłodszych np. malowanie twarzy, zajęcia kreatywne, miasteczko dmuchanych zjeżdżalni, prezentacja sprzętu OSP święte, przejazd pojazdem militarnym, konsultacje z dietetykiem i pielęgniarką, prelekcja policji, licytacje. Na kiermaszu dla jaskiniowców można było nabyć mnóstwo ciekawych gadżetów, nie tylko dla jaskiniowca. Punkty gastronomiczne oferowały przygotowane przez rodziców i panie z KGW w Świętem: pyszne ciasta, koktajle, potrawy z grilla, sałatki, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym.  Flinstonowie Fred i Willma i ich przyjaciele Betti i Barney,  przeprowadzili licytację przekazanych przez sponsorów podarków.

Swoją obecnością imprezę uświetniła OSP Patrzyków –Święte. Druhowie przygotowali różne konkurencje strażackie z ciekawymi nagrodami .

Przez cały czas trwania imprezy towarzyszył nam DJ Grzegorz.

Bardzo dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę z nami. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Pikniku. Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć